Menüü

09. veebruar 2022

Tere!

Tuletame meelde, et TAAVI programmide versioonid on vajalik uuendada enne, kui alustatakse tasude arvutamist, mis makstakse välja 2023. aasta jaanuaris.

2022 Detsember uuendused TAAVI Palk ja TAAVI Personal programmides:

 

1. Maksumäärade seadistamine TAAVI PALK programmis alates 01.01.2023

TAAVI PALK programm kontrollib jaanuar 2023 väljamaksega palgalipiku arvutamisel, kas File -> Seadistused -> Maksud tabelisse on lisatud rida alates 01.01.2023 a. kehtivate maksumääradega. Kui see rida puudub, siis programm lisab selle automaatselt.

Maksumääradeks peab 2023. aastaks palgaprogrammis olema:

Alates kuupäevast 01.01.2023 on maksuvaba tulu 654 eurot.

Miinimumpalk on 725 eurot. 

Sotsiaalmaksu aluse miinimum kuumäär on 654 eurot.

Sotsiaalmaksuprotsent on 33.00 %

Tulumaksumäärad maksustatavalt kuu tulult

Esimeselt 9999999999 eurolt 20.000 %

kuni 0 euroni 0.000 %

alates 1 eurost 0.000 %

Töötuskindlustusmaks isikule 1.600 %

Töötuskindlustusmaks firmale 0.800 %

Kogumispensioni II samba maksemäär 2.000 %

Tööõnnetus- või kutsehaigushüvitise maksuvaba kuus 0 eurot.

Link maksude ekraani pildile.

 

2. Alates 2023 jaanuar-i väljamaksust arvutab programm vaikimisi maksuvabaks tuluks 654 eurot.

Juhime tähelepanu et kui töötaja kaardile on sisestatud maksuvaba summa 500 eurot, siis kehtib see edasi ka 2023 aastal.

Juhul, kui soovitakse töötajal kasutada maksimaalset maksuvaba summat 654 eurot, tuleb kehtiv rida töötaja kaardil lõpetada või lisada uus rida alates 01.01.2023 maksuvaba summaga 654 eurot.

Maksuvaba tulu saab lisada töötaja kaardilt ekraanilt Maksuvaba.

Kui maksuvaba summa 500 on lisatud paljudele töötajatele ja seda muuta on töömahukas, võib lisada faili taavi.ini rea sektsiooni

[MAIN]

Suurenda maksimaalse maksuvaba piiri automaatselt=JAH

Sel juhul arvestab progamm jaauarist nendele töötajatele maksuvabaks summaks 654 vaatamata sellele et töötaja kaardile on sisestatud maksuvaba 500 eurot.

 

3. Töötav pensionär ei saa enam vabalt valida, kas kasutab maksuvaba tulu arvestust pensionilt või töötasult. 2023. aasta jaanuarist arvestab sotsiaalkindlustusamet automaatselt pensionilt maksuvaba tulu kuni 704 eurot. Kui inimese pension on alla 704 euro, siis sellelt tulumaksu maha ei arvata.
Kui töötav pensionär on teinud maksuvaba tulu kasutamise avalduse tööandjale, siis tuleks see üle vaadata ja vajadusel muuta. Selleks tuleb tööandjale esitada uus maksuvaba tulu kasutamise avaldus, milles näidatakse ära konkreetne summa, mis ulatuses maksuvaba tulu töötasult kasutada soovitakse.
Kui pensioni brutosumma on üle 704 euro, siis maksuvaba tulu töötasult enam kasutada ei saa.

Eelpool toodud uute võimaluste kasutamiseks on vajalik uuendada TAAVI PALK ja PERSONAL programmide versioonid. Kui kasutate TAAVI PALK ja PERSONAL programme koos, siis peab programmid uuendama samaaegselt!

Kui kasutate ka teisi TAAVI programme, siis palun uuendage ka nende programmide versioonid, va Tööaeg programm. Küsimuste tekkimisel palume pöörduda klienditoe poole.

Tuletame meelde, et TAAVI programmides on võimalus uuendada programme programmidest väljumata, ehk läbi programmi menüüst ´File -> Uuendused´.

Läbi programmi uuendamise juhend:

https://www.taavi.ee/uuendused/infokiri/Versiooniuuendus.pdf

Väljaspool programmi versiooni uuendamise juhend:

https://www.taavi.ee/uuendused/infokiri/Juhend.pdf

Enne versiooniuuendust tehke palun programmi andmetest koopia ning veenduge koopia olemasolus.

Enne versiooniuuendust kontrollige palun kas programmide registreerimiskoodid võimaldavad uuendusi.

Programmi menüüs Abi -> Taavi info kaardil "Uuendused kuni..." kuupäev peab võimaldama teha uuendusi. Kui kuupäev ei võimalda teha uuendusi, siis palun kontrollige kehtivust menüüst Abi -> Litsentsi kehtivus. Programm saadab päringu aadressile http://taavi.taavi.ee/register.php programmi tootekoodi andmetega ja kuvab programmi litsentsi kehtivuse kuupäeva. Kui litsents kehtib, siis võib versiooni uuendada. Peale versiooni uuendamist programmi käivitamisel uuendatakse automaatselt registreerimiskoodid.

Peale versiooniuuendust palun kontrollige Abi -> Taavi info kaardilt kas versiooni kuupäev on muutunud. Seejärel peab tegema uued indeksid menüüst File -> Andmete hooldus -> Uued indeksid. Vanu indeksfaile kustutama ei pea.

Kui küsitakse andmetabeli struktuuri muutmist, siis kindlasti vastata „Jah“.

Taavi PALK ja PERSONAL programmide uued versioonid on üleval meie kodulehel ning samuti ka FTP serveris. Internetist saab faile alla laadida kas linkidelt:

Palgaprogrammi failid:

http://www.taavi.ee/uuendused/palkupgr.zip

Fail palkupgr.zip pakkida lahti \WPALK\ kataloogi.

Personaliprogrammi failid:

http://www.taavi.ee/uuendused/personalupgr.zip

Fail personalupgr.zip pakkida lahti \WKAADER\ kataloogi.

 

 

 

See veebileht kasutab küpsiseid.
Privaatsustingimused

Selge