Artiklid

Klassikalise käsitluse järgi on tööandja maksejõuetu siis, kui ta ei suuda rahuldada võlausaldaja sissenõutavaks muutunud nõuet ja selline olukord ei ole ajutine. Juriidilisest isikust võlgnik on maksejõuetu ka siis, kui tema vara ei kata pikemaajaliselt tema kohustusi. Viimasel juhul arvestatakse kohustustena ka nõudeid, mis ei ole muutunud sissenõutavaks.

Edasi loe: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120309422/pankrotihaldur-selgitab-kas-tootaja-voib-nouda-tootasu-maksejouetult-tooandjalt

Aastal 2021 oli taristuettevõttes TREV-2 Grupp tööl 400 inimest, nüüd on neid alla 250. Seega viskas juhatuse esimees Sven Pertens õhku küsimuse, kas riik võiks ka nii mõelda.

“Me oleme kaks aastat tegelenud ettevõtte ümberstruktureerimisega ja oleme ennast koomale tõmmanud turule vastavaks,“ ütles Pertens Äripäeva raadios. Selleks aastaks on Pertensi prognoos, et juhtugu, mis tahes, nad saavad hakkama.

Edasi loe: https://www.aripaev.ee/saated/2024/07/23/taristufirma-juht-koondas-pea-pooled-tootajad-ja-soovitab-riigil-eeskuju-votta

Soomes on hakanud tööandjad järjest enam eelistama vanemaid töötajaid, kuna kolmekümnendates aastates töötajad ei suuda tihti eakamatega enam sammu pidada.

Kuigi Soomes esineb jätkuvalt ealist diskrimineerimist, näitab statistika, et vanemate inimeste tööhõive määr on kasvutrendis, edastas Helsingin Sanomat. 
 
 
 
 
 

Ehitushinnaindeks tõusis teises kvartalis aastaga 2,2% ja võrreldes esimese kvartaliga 0,7%, teatas statistikaamet.

Statistikaameti juhtivanalüütik Ülo Paulus tõi teates välja, et teises kvartalis mõjutas ehitushinnaindeksit võrreldes 2023. aasta sama ajaga eelkõige ehitajate 7,2%-line palgatõus, mis mõjutas indeksi muutust rohkem kui poole võrra.

Edasi loe: https://www.aripaev.ee/uudised/2024/07/23/ehitajate-palgatous-kruvib-ehitushindu

Soome metsadesse on sel suvel ja sügisel oodata rekordiliselt vähe võõrtööjõudu. Sel teisipäeval teatas Soome migratsiooniamet, et marjakorjajatele on selleks hooajaks välja antud vaid 900 tööga seotud elamisluba. Veel paar aastat tagasi oli sama arv 4000.

Edasi loe: https://arileht.delfi.ee/artikkel/120308886/soome-mustikakorjaja-parimatel-paevadel-teenin-1000-eurot